Marcel Aronya Kadın Kooperatifi

Hakim MENTEŞ, Selin VATANSEVER MENTEŞ/Leylek Geçidi Çiftliği – Marcel Aronya Kadın Kooperatifi Kurucu Üye

Hakim Menteş – Selin Vatansever Menteş çifti Yalova’nın Güneyköy’ünde kurulu çiftliğimizde Maviyemis ve Aronya yetiştiriciliği yapmaktayız. Uzun yıllar yurt dışında kaldıktan sonra 2011 yılında geri döndük ve atalarımızdan kalan arazi üzerinde çiftliğimizi kurduk.

Sürdürebilinir ve ekolojik yaşam prensipleri üzerine kurulu çiftliğimizde insanca bir yaşam için gerekli temel ihtiyaçları (su ve elektrik) kendimiz üretmekte ve kendi kendine yeterli bir yaşam sürdürmekteyiz.

Marcel kooperatifi kurucu üyelerinden biri olup böyle bir yapılaşmaya girmemizin en önemli sebeplerinden biri çiftçilerimizin ürünlerini sağlıklı ve sürdürebilir bir şekilde üretmelerini teşvik etmek ve ürünlerin değerinden pazarlanmasını sağlamaktır.

Ayrıca ürünlerimizin sağlık kurallarına uygun olarak hazırlanması, paketlenmesi ve kayıt altına alınarak mevzuata uygun şekilde satışa sunulmasıdır.

Mevcutta kooperatifin denetleme kurulunda görev almaktayım ve gelecek ile ilgili olarak kişisel hedefim ise, devlet hibesi ile kurmakta olduğumuz pilot ölçekteki ve Araştırma-Geliştirme amaçlı tesisimizin başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmak ve ilimize parmak ile gösterilen örnek bir tesis kazandırmaktır.

Bir cevap yazın