Marcel Aronya Kadın Kooperatifi

Daha Fazla Organik Ürün Tüketmeniz İçin 7 Neden

Organik ürün, geleneksel olarak yetiştirilen muadilinden daha besleyicidir. Organik tarım uygulamaları, zararlılar ve hastalıklarla mücadele ederek toprağın ve çevredeki ekosistemin sağlığını geliştirmek için tasarlanmıştır. Bugün, tüketiciler her zamankinden daha fazla sağlıklarının ve sağlıklı beslenmenin öneminin farkına varıyorlar. Organik gıda sadece daha sağlıklı değil, aynı zamanda geleneksel meyve ve sebzelerden çok daha pahalıdır. Vücudunuz, cüzdanınız ve çevre için bu avantajları kaçırmayı göze alamazsınız. İşte günlük diyetinizde daha fazla organik gıda tüketmeniz için 7 neden:

Çevre İçin Daha İyi

Geleneksel olarak yetiştirilen yiyecekler, mahsulleri canlı tutmak ve yırtıcı hayvanlar tarafından yenmelerini önlemek için çok sayıda böcek ilacı, herbisit ve mantar ilacı gerektirir. Bu kimyasalların insan sağlığı ve çevredeki habitat dahil olmak üzere çevre üzerinde olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Organik tarım, pestisitler ve herbisitlerin olmaması sayesinde ekosisteme dosttur. Bitkileri zararlılardan korumak için böcek ilaçları ve herbisitler gereklidir. Ne yazık ki, bu kimyasalların bir kısmı insanlara ve çevreye de zarar verebilir, bu nedenle bunlar yalnızca FDA tarafından onaylanırsa düzenlenir ve kullanılır. Artan sayıda bilim insanı, pestisitlerin insan sağlığı ve çevredeki yaşam alanı da dahil olmak üzere çevre üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini savunuyor. Organik tarım, pestisitler ve herbisitlerin olmaması sayesinde ekosisteme dosttur.

Daha Kaliteli Gıda

Geleneksel olarak yetiştirilen gıdalar genellikle ürünün tadını, besin değerini ve lezzetini etkileyen olumsuz koşullara maruz kalır. Örneğin, geleneksel ürünlerde kullanılan pestisitler ve ağır hizmet kimyasalları, lezzetlerini ve besin değerlerini azaltabilir. Organik ürünler haşerelerden kaynaklanan zararlara karşı daha hassastır ve sonuç olarak daha iyi bir tada sahiptir. Organik gıdaların ayrıca geleneksel olarak yetiştirilen gıdalardan daha yüksek bir besin değerine sahip olması muhtemeldir. Bunun nedeni, organik ürünlerin tadı, besin değeri ve lezzetini etkileyebilecek zararlı pestisitlere ve kimyasallara maruz kalmamasıdır. Yüksek kalite ve besin değerini korumak için, organik ürünler elle toplanır, yıkanır ve kusur ve hasar görmediğinden emin olmak için kontrol edilir. Daha sonra yenmeye hazır olana kadar doğal ışık altında saklanır.

Organik Ürünler Daha Fazla Besin İçerir

Geleneksel ürünlerde kullanılan böcek ilaçları ve herbisitler, ürünün tadını ve besin değerini etkileyerek tüketiciler için daha az çekici hale getirebilir. Buna karşılık, organik ürünler haşerelerden kaynaklanan zararlara karşı daha hassastır ve sonuç olarak daha iyi bir tada sahiptir. Organik ürünler, zararlı böcek ilaçlarına ve herbisitlere maruz kalmadığından, geleneksel olarak yetiştirilen gıdalardan daha yüksek bir besin değerine sahip olabilir. Yüksek kalite ve besin değerini korumak için, organik ürünler elle toplanır, yıkanır ve kusur ve hasar görmediğinden emin olmak için kontrol edilir. Daha sonra yenmeye hazır olana kadar doğal ışık altında saklanır.

Çözüm

Daha fazla organik ürün tüketmenin, daha sağlıklı ve çevre için daha iyi olmak da dahil olmak üzere birçok faydası olabilir. Organik gıdalar genellikle daha pahalıdır ve bölgenizde bulunmayabilir, ancak birçok fayda sağlayabilirler. Yerel bakkalınızı ziyaret ederek, çevrimiçi kaynakları kontrol ederek veya zaten organik olarak yemek yiyen aileniz ve arkadaşlarınızla konuşarak organik gıdalar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Organik olarak yetiştirilen gıdalar faydalı olabilir, bu nedenle diyetinizde daha fazla organik ürün denemekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın